מכתב לעיתון חוף הרחצה
משולחנו של הוועד המקומי

עונת הרחצה הבאה בחוף האקוודוקט

 
 
 
החברה לפיתוח קיסריה בשיתוף מועצת חוף הכרמל מתכננים להפעיל חניון בתשלום בחוף הרחצה  "האקוודוקט".  היוזמה באה כדי לממן , באופן חלקי, את עלויות התחזוקה של חוף הרחצה המוכר.

עד כה, הניקיון, שירותי הצלה וחירום והתחזוקה הכוללת של החוף היו באחריות מועצת חוף הכרמל. הוסכם בין המועצה לבין החפ"ק על מימון משותף של הפעילות כשהמועצה נושאת ב- 50% מהתקציב ואילו החפ"ק מעביר למועצה  סך של כ- 650,000 ₪ לשנה מתוך תשלומי הדמ"ש של תושבי קיסריה. מיותר לציין שחוף הים אינו חוף פרטי והוא משרת את כל אוכלוסיית המדינה.

כדי לחסוך בעלויות התחזוקה, החליטו המועצה והחפ"ק להקים  מגרש חנייה מסודר ולגבות מכלל הציבור תשלום בגובה 30 ₪, כשתושבי קיסריה, אור עקיבא וחוף הכרמל ישלמו 10 ₪ בלבד.

לפי ההצעה הזו, תושבי קיסריה "נקנסים" בתשלום כפול על הזכות שניתנת להם להתרחץ בחוף הים הנמצא בחזית ביתם. לשם השוואה, בכל חופי הרחצה במרחב חוף הכרמל (למעט חוף שדות-ים שהוא לכאורה חוף פרטי) תושבי המועצה פטורים משלום בכניסה, ותחזוקת החוף ממומנת באופן מלא מתקציב המועצה.

אנו סבורים כי זוהי גזירה שאינה שוויונית ואינה עושה צדק עם תושבי קיסריה. זאת ועוד - התקציב שנלקח למימון תחזוקת החוף בסך 650,000₪ מהדמ"ש נגרע מתקציבי הפעילות הקהילתית וחסרונו פוגע ברווחת התושבים ומקטין את היקף פעילות התרבות והספורט לילדים, נוער ומבוגרים.

הנושא הובא לדיון ולאישור מליאת מועצת חוף הכרמל מבלי לערב את הוועד המקומי של קיסריה. בזכות ערנותה של אורנה אשכנזי, נציגתנו במליאה, הדיון נדחה עד לגיבוש עמדת הוועד, כנציג מוסמך של  התושבים.

הוועד המקומי יתכנס בקרוב לדון בגביית דמי חניה ולהחליט האם לתת יד לצעד זה.  חשוב לציין כי חברי הוועד מתנגדים זה שנים למימון אחזקת החוף מכספי הדמ"ש , וזאת מכיוון  שהאחריות לתחזוקת החוף חלה על הרשות האזורית ולא על התושבים, ושדמי השירותים נועדו לפעילות קהילתית ברחבי היישוב ולרווחת התושבים.